برای به وجود آوردن دوستی و محبت پیش‌قدم باشید.
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 11:04 | نوشته ‌شده به دست مسافرکمان زینب (نگارنده) | ( نظرات )

به مناسبت بیست و دومین سالروز رهایی مهندس حسین دژاکام، بنیان کنگره 60 و هفته بنیان در روز جمعه پانزدهم آذرماه سال 98، یک دوره مسابقات در رسته‌های ریکرو و کامپوند میکس آقایان و خانم‌ها در مسافت 30 متر، بانام روز بنیان در ورزشگاه تختی در حضور مهندس دژاکام و همچنین، امین دژاکام، مجید سلامی، نادر فراهانی دبیر محترم ورزشی کنگره 60، یوسف آجرلو سرمربی باشگاه، مجید میر رحیمی سرمربی تیم ملی در رسته ریکرو و جمع کثیری از کمانداران و اعضای کنگره 60، با حدود 45 نفر متقاضی و شرکت‌کننده برگزار شد.

استقبال از حضور استاد امین جانشین بنیان کنگره 60:

کیکی که به مناسبت بیست و دومین سال رهایی بنیان کنگره 60 تهیه گردید:

مراسم ابتدا با بریدن کیک نمادین تولد، به مناسبت 22 دومین سالروز رهایی مهندس حسین دژاکام به دست امین دژاکام شروع و مسابقات نیز با زدن سوت افتتاحیه مسابقات توسط ایشان، آغاز گردید.


سپس امین دژاکام و احمد حکیمی ایجنت باشگاه و در نهایت یوسف آجرلو سر مربی باشگاه سخنانی ایراد نمودند. که گزارش آن را در ادامه ارائه می گردد.

 سخنان امین دژاکام:

تبریک می‌گویم، امروز روز تولد بنیان کنگره است، ایشان به طور کامل در این روز از جهان اعتیاد خارج شدند و آغازی برای همه ما شد تا بتوانیم از این دانش و حرکت برخوردار شویم و زندگی‌مان تغییر کند. طوری شد که پیوند محبت بین خانواده‌ها، برقرارشده و بسیاری از آدم‌هایی که امید به زندگی، نداشتند، امیدوار شدند. بنابراین این به‌نوعی، تولد همه اعضای کنگره است.

لژیون پزشکان برای آقای مهندس در پارک، تولد گرفتند، مرا هم دعوت کردند، نمی‌شود گفت به نیابت، ولی آمدم پیش شما باشم. چیزی که در دلم هست و می‌خواهم بگویم؛ این‌ها نعمت‌هایی است که برای ما فراهم‌شده، شرایطی هست که کنار هم قرار گرفتیم و بزرگترین معجزه، همین کنار هم بودن ماست. بنابراین، قدر این شرایط را واقعاً بدانید و حس‌هایتان را درست کنید. از ورزش کردن و از بازی و هنر تیراندازی باکمان لذت ببرید. اگر دلخوری یا مسئله‌ای باهم دارید هرکسی این دلخوری‌ها را در درون خودش پیدا کند و درست کند. حالا از آن‌هایی که ناراحت است صحبت کند یا ...؛ و هرکجا پیش می‌آید پیش‌قدم، شما باشید. پیش‌قدم باشید که دوستی و محبت را به وجود آورید.

دشمن درست کردن کار راحتی است. هرکسی به‌راحتی می‌تواند دشمن درست کند. به‌راحتی می‌تواند انسان‌ها را دلخور کند، هیچ تخصصی هم نمی‌خواهد.  فقط کمی شیشه‌خرده می‌خواهد، ولی دوستی و درست کردن روابط باهم دیگر، کار مهمی است.

 اگر در کنگره، جهان‌بینی یاد گرفتیم، این جهان‌بینی زمانی به درد می‌خورد که بتوانیم روابط با همدیگر را درست کنیم و یاد بگیریم در کنار همدیگر با صلح زندگی کنیم. وگرنه اگر ده سال آموزش جهان‌بینی دیدی و نتوانستی این کار را انجام بدهی، یعنی همه مسیر را اشتباه رفتی.

دانش جهان‌بینی برای این است که؛ بتوانید از کنار هم بودن لذت ببرید، اگر توانستید از کنار هم بودن لذت ببرید و از این شرایط استفاده کنید، آن‌وقت از دل آن قهرمانی و پیشرفت بیرون می‌آید. برعکسش نمی‌شود. اکثر انسان‌ها فکر می‌کنند، دوست داشتن و محبت را با رقابت‌ها، حسادت‌ها، رو کم کردن‌ها از بین می‌بریم. پیام کنگره و جهان‌بینی این است که؛ ساعات خوبی باهم داشته باشیم و در جهت این قضیه تلاش کنیم.

امیدوارم ورزش تیراندازی روزبه‌روز رشد پیدا کند و شما که اینجا هستید، نگهبانش باشید و اگر این حس خوب را داشته باشیم، این شعاع اضافه می‌کند، فقط شرطش این است و باید این حس را در خود به وجود آوریم. امیدوارم این مسابقه آغازی باشد برای پیشرفت ورزش تیراندازی.

من خودم در زندگی، درزمینهٔ ی چیزهایی که از آن لذت بردم پیشرفت کردم. برای آن چیزهایی که نتوانستم ارتباط برقرار کنم، تلاش زیادی انجام دادم ولی به هیچ جا نرسیدم. امیدوارم این شرایط برای همه عزیزان فراهم شود، قدر کسانی که در کنارمان هستند را بدانیم و رایگان از دستشان ندهیم.


در ادامه احمد حکیمی، ایجنت باشگاه در جمع کمانداران و میهمانان چنین گفتند:

این روز را به تمام بشریت و هستی تبریک می‌گویم و امیدوارم همه‌ی ما قدر این مکان و جایگاهی که هستیم را بدانیم، تک‌تک ما در هر وضعیتی که هستیم، نسبت به قبل بسیار ارتقاء پیدا کردیم و قابل قیاس نیست که تماماً مرهون لطف الهی و حرکت و لطف آقای مهندس هستیم که امروز ما اینجا هستیم و این فضا راداریم تجربه می‌کنیم و از حال خوبی برخوردار هستیم و این لطف خداوند است و لطف آقای مهندس و خانواده محترمشان. واقعاً یک وقف و ایثار است که انسان‌ها از درد و رنجی که دارند رهایی پیدا بکنند تا آن‌ها هم بتوانند از زندگی خودشان بهره لازم را ببرند.

یک‌بار جلوی درب کنگره آقای مهندس از من پرسیدند: در چه پله‌ای از سفر خودت هستی؟

بنده پاسخ دادم: آقای مهندس در پله‌ی یک گرم ده روز هستم و ایشان هم گفتند: فقط مسیح مردگان را زنده نمی‌کرد!

این جمله را هیچ‌وقت فراموش نکردم و واقعاً فهمیدم کنگره و کشف راه و روش درمان تدریجی ،(DST)  لطف خداوند بوده و به همه ما زندگی دوباره بخشید و راه و روش درست زندگی کردن را به ما آموزش داده و می‌دهد و باید قدر آن را بدانیم و نشان بدهیم که به آن اندازه هستیم که اینجا هستیم.

من از تمام خدمتگزاران کنگره60 از طرف خودم تشکر می‌کنم و از استاد امین هم برای تشریف‌فرمایی به اینجا تشکر می‌کنم، امیدوارم که این روز بزرگ را هرساله با برگزاری این مسابقه زنده نگهداریم و امروز اولین دوره این مسابقات است، از تمام مرزبانان و خدمتگزاران که برای برپایی این مسابقه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم و تشکر ویژه‌ای هم دارم از سرمربی باشگاه آقای آجرلو که طی این سال‌ها برای تک‌تک ما زحمت کشیدند.

سخنان یوسف آجرلو، سر مربی باشگاه :

رهانیدن انسان‌ها از زندان اعتیاد جسم و فکر، گام گذاشتن در راه انبیا است.

کاری که در کنگره انجام می‌شود، دقیقاً کاری است که انبیا انجام می‌دادند، امیدوارم که در این راه سال‌های سال موفق باشند و خدا را شاکرم که در کنگره در خدمت شما عزیزان و بزرگواران هستم. امیدوارم لیاقت آن را داشته باشم و آرزوی موفقیت برای همه شما و کنگره را دارم.

بعد از پایان کوالی و قبل از شروع مرحله حذفی، مهندس حسین دژاکام با حضور در باشگاه، شور و شوق بی‌پایان و وصف‌ناپذیری را در بین کمانداران و اعضای حاضر در باشگاه ایجاد نمودند و این جشن عزیز را کامل نمود:

لحظه ورود و حضور آقای مهندس در باشگاه:

سخنان مهندس حسین دژاکام در جمع کمانداران و میهمانان باشگاه:

خوشحالم که در جمع شما حضور دارم.

ازاین‌جهت این هفته به‌عنوان هفته بنیان نام‌گذاری شده است که تغییرات در زندگی ما از همان تاریخ پانزدهم آذر سال 76 شروع شد و این همچنان ادامه داشته و انشاء الله ادامه خواهد داشت. از آن بذری که کاشته شد، بذرهای دیگری برداشت خواهد شد و آن‌ها نیز کاشته خواهد شد و گسترش خواهد یافت.

بنابراین برای این‌که بدانیم و هویت و شناسنامه داشته باشد این هفته را به‌عنوان هفته‌ی بنیان کنگره نام‌گذاری کردند.

مثلاً: هفته دیده بان به این دلیل است که همه دیده بان ها را بشناسند و بدانند کار و مسئولیتشان چیست. چگونه بوده و چطور شکل‌گرفته. یا هفته راهنما ، مرزبان و یا بنیان...

عده‌ای از شما شاید 22 سال پیش هنوز به دنیا نیامده بودید یا خردسال بودید. مراحلی گذشت تا به این نقطه‌ای که امروز هستیم رسیدیم.

یعنی در حقیقت رسیدن از هیچ است به دریای بیکران.

الآن به کنگره نگاه کنید، ببینید در ظرف این 22 سال چقدر گسترده شده، بیش از 60 شعبه در سراسر کشور دارد و همه با یک آموزش و متد به جلو می‌روند. درمان اعتیاد در کنگره 60 شاید کوچک‌ترین چیز است و ‌بهانه‌ای هست برای انسان شدن و متعادل شدن.

درمان در کنگره 60، مثل آب خوردن است اول شیشه است که درمانش بسیار ساده و پیش‌پاافتاده است، گراس، حشیش، گل و بعدازآن هرویین. اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که کدام‌یک از مواد مخدر درمانش سخت‌تر است، مثل سازهای موسیقی است، مثل ویولن، کلارینت و غیره همه‌شان ساز است ولی این چیزی را که می‌خواهم بگویم این است که؛ شیشه درمانش از همه راحت‌تر است. هرویین درمانش ساده است زیرا دی استیل مورفین است. چون فقط یک ماده است و بدن فقط به یک ماده وابسته می‌شود. ولی تریاک یا شیره، کوکتل است؛ یعنی چندین ماده است. تریاکی‌های قدیم می‌گفتند؛ اگر می‌خواهی ترک کنی اول برو هرویین بکش چون هروئین ترکش راحت‌تر است.

ما این‌ها را در ظرف این 21 سال فهمیدیم و درک کردیم و در بحث درمانش هم همین‌طور.

خوشحالم که در جمع تیراندازهای کنگره 60 هستم. امیدوارم که تعدادتان خیلی بیشتر شود و قوی‌تر شوید. احمد (آقای حکیمی ایجنت محترم باشگاه) خیلی اینجا زحمت کشیدند و آقای آجرلو خودشان مربی تیم ملی بودند. باعث افتخار است که تیم ما را می‌سازد. چون روزش با پارک طالقانی تداخل دارد اگر ما در نزدیک پارک طالقانی یا خود پارک بودیم، تیراندازهای ما پنج یا شش برابر بودند.

عکس دسته جمعی کمانداران در کنار آقای مهندس:

آقای مهندس در حال گرم کردن و سپس تیراندازی، با کمان کامپوند:

استاد امین در حال تیراندازی، با کمان ریکرو:

حاشیه‌های برگزاری مراسم:


مرزبان کشیک: مسافر کمان محمدحسین

عکاس: مسافر کمان هومن

تنظیم و ارسال: مسافر کمان زینب

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، جشن ها و مراسم ویژه، گزارش،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمدحسین چهارشنبه 20 آذر 1398 22:04
سلام و صد سلام و درود فراوان خدمت جناب آقای مهندس دژاکام، بنیان کنگره عشق، معرفت و عمل سالم، این روز عزیز و بزرگ و این اتفاق عظیم را به ایشان و خانواده محترم و عزیزشان و خانواده بزرگ کنگره 60، تبریک و تهنیت عرض می نمایم. سپاس از حضور ایشان در باشگاه تیراندازی با کمان و بذل محبت نسبت به اعضا و حاضرین در جلسه که این حضور مایه افتخار و مباهات تمامی کمانداران باشگاه بوده و افتخاری بس عظیم تر اینکه خداوند این توفیق را به ما داد که این روز عزیز را در کنار ایشان و خانواده معززشان جشن گرفته و به شادی و گرفتن انرژی از این رویداد دست یابیم . امید که خداوند این توفیق را به ما ارزانی دهد تا هر ساله این اتفاق بزرگ را در قالب مسابقات روز بنیان در کنار ایشان جشن بگیریم. انشاالله
همسفر سعیده یکشنبه 17 آذر 1398 21:17
خداقوت عرض میکنم خدمت تمامی خدمتگزاران ، عزیزانی که با مهر از میهمانان پذیرایی کردند تا ما آسوده تیر بزنیم
شادی کنیم و خیالمان راحت باشد کسانی هستند که هوایمان را دارند غذا به دستمان میدهند شیرینی تعارف میکنند ، شاید شوقشان برای بودن کنار استاد عشق از ما بیشتر بود ولی خدمت برایشان همان عشق ورزیدن بود به استادشان.دستانشان را میبوسم که عشق از آن جاری بود. خدمت خدمتگزاران چراغ خاموش سایت، خصوصا خانم زینب عزیز، خدا قوت عرض میکنم.
همسفر محمدحسین یکشنبه 17 آذر 1398 13:43
تبریک فراوان به مناسبت این روز عزیز(روز بنیان) و تشکر فراوان از جناب آقای مهندس عزیز و آقای امین دژاکام و جناب آقای مجید سلامی به خاطر حضور پر مهرشان درباشگاه تختی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic