کمک راهنمایی جهشی بزرگ در زندگی من بود که باعث تغییر در نگرش من شد.
چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 14:27 | نوشته ‌شده به دست مسافرکمان زینب (نگارنده) | ( نظرات )

مسافر کمان کیمیا، یکی از همسفران جمعیت احیای انسانی کنگره 60 است. حدود 5 سال است که در کنگره حضور دارند، جایگاههای مختلفی را تجربه نموده اند، از جمله دبیری  و مربیگری تیراندازی نونهالان و در حال حاضر نیز در جایگاه کمک راهنمایی در نمایندگی آکادمی مشغول خدمت می باشند. ایشان عضو یک خانواده 4 نفره کنگره ای هستند که سه نفر از آنها در جایگاه کمک راهنمایی مشغول خدمت می باشند. در ادامه گفت گوی ما را با ایشان درباره سابقه خدمتی و اهداف خود در کنگره 60 می خوانید.


- لطفاً خود را به‌رسم کنگره معرفی کنید:

سلام دوستان، کیمیا هستم همسفر امیر، با بیش از ۲۰ سال تخریب انواع مواد وارد کنگره شدیم، مدت ۱۲ماه به راهنمایی آقای علی اشکذری و خانم سپیده لژیون ۱۱ شعبه آکادمی، سفر کردیم، مدت رهایی ۶سال و ۲ ماه، ورزش در کنگره تیراندازی باکمان و والیبال.

- چه سالی تیراندازی را شروع کردید؟

حدود سال ۹۱ به‌واسطه پدرم وارد باشگاه شدم و تا مدت‌ها فقط نظاره‌گر بودم، چون رشته ورزشی من ژیمناستیک به‌صورت حرفه‌ای بود و صادقانه تیراندازی را ورزش به شمار نمی‌آوردم، تا اینکه از امتحان کردن به کمان آموزشی به این مرحله رسیدم.

- شما در طول مدت تیراندازی زمان‌هایی بوده که تیراندازی را کنار بگذارید و در این مدت آیا بازگشت به کمان سخت نبود؟

بله من در سال ۹۲ به علت کنکور، یک سال تیراندازی نکردم و این اواخر هم مدت ۷ ماه به دلیل آزمون کنکور ارشد، بازهم از تیراندازی دور بودم و در طول دوران تحصیل نیز غیبت‌های یکی‌دوماهه نیز داشتم، ولی فاصله باعث کنار گذاشتن نشد، بلکه اشتیاق بسیاری برای بازگشتن داشتم و آن‌قدر دل‌تنگ می‌شدم که بین ساعت‌هایی از درس خواندن با چشمان بسته در خیال خود تیراندازی می‌کردم.

- غیبت‌های شما در تیراندازی چه تأثیری داشت؟

زمان برگشت بایستی از صفر شروع می‌کردم، به لحاظ فن افت کمتری دیده می‌شد، اما ازنظر آمادگی جسمانی افت کرده بودم و باید مدتی در مسافت ۵ متر تمرین می‌کردم.

- طبق تجربه‌ای که دارید پیشنهاد شما برای کسانی که مدتی دور هستند چیست؟

در سال ۹۳ بعد از یک سال تیر نزدن بازگشتم و حسرت خوردم، چون فکر می‌کردم تیر زدن وقت مرا می‌گیرد و واقعیت این است که تیراندازی به‌شدت ذهن را درگیر می‌کند و به تمرکز بالایی نیاز دارد، درواقع بها و هزینه‌ی یک تیر خوب تمرکز روی تکنیک‌ها و کنترل ذهن است، ورزش در کنار تمام مشغله‌های روزانه غیرممکن نیست نمونه‌ی بارز آقای حکیمی ایجنت باشگاه هستند که هم کار و مسئولیت‌های زیادی دارند و تیراندازی هم می‌کنند.

- از موفقیت‌ها و مقام‌های خود در طی این چند سال بگوئید:

سال ۹۴ در مسابقات انتخابی گروه تهران مقام سوم را کسب نموده، و در همان سال در مسابقات "تیم تهران" اول شده و در بخش تیمی ریکرو جوانان بانوان، هم به همراه اعضای تیم اول شدیم، و امسال نیز در مسابقات نیمه‌حرفه‌ای تهران مقام اول را کسب کردم، البته در مسابقات داخل باشگاه هم مقام‌هایی دارم. و مدت ۲سال است که در بخش مربی کودکان در باشگاه فعالیت می‌کنم.

- به نظر شما آیا کمک راهنمایی در تیراندازی تأثیری دارد؟

کمک راهنمایی جهشی بزرگ در زندگی من بود که باعث تغییر در نگرش من شد و به‌تبع در تیراندازی هم مؤثر بود، من هرروز در یادگیری جهان‌بینی پیش می‌روم و این باعث تفکر و آرامش من در تیراندازی می‌شود و همچنین در زندگی معیار تفکر درست برای من، بر اساس آموزش‌های کنگره است.

- یه خاطره از تیراندازی:

شرکت در مسابقات و حمایت‌های افراد همه خاطره هستند، همین کنگره‌ای بودن مسئله‌ای است که دیگر تیم‌ها از ما به‌خوبی یاد می‌کنند، خاطره‌ای جالب از مسابقات ۱۸ متر که به‌صورت تیمی برگزار شد ۸ تیم ۵نفرِه بودیم دریکی از تیم‌ها من و برادرم بودیم به نام تیم OT و در تیم دیگری پدر و مادرم به اسم DSAP شرکت داشتیم، روز آخر در تیر آخر هر دوتیم مساوی بودیم و در تیر تای تیم پدرم اول و تیم ما مقام دوم را کسب کرد. به‌هرحال هر دو برنده بودیم.

- تلخ‌ترین تجربه ورزشی شما چیست؟

خاطره‌ی تلخی که ندارم اما بارها پیش‌آمده من و مادرم در مسابقات در قسمت حذفی باهم به رقابت رفتیم و مادرم همیشه کاری می‌کرد که من برنده باشم درصورتی‌که همه می‌دانند که مادرم از من بهتر تیر میزند.

- در ماه آخر شما موفق به کسب مدال طلا و مقام اولی در مسابقه شدید حس و حالتان چگونه بود؟

من‌بعد از ۲ ماه شروع مجدد، پس از غیبت ۷ ماهه وارد مسابقه شدم و فرصتی بود برای محک زدن خود در شرایط استرسی و تمرکز من روی تمرکز کنترل جسم و ذهن بود، و با خودم عهد کرده بودم به مقام فکر نکنم. طبق گفته آقای مهندس که می‌فرمایند برای اول شدن ورزش نکنید و دیگر این‌که موقع انجام کار بیشتر به انجام کار فکر کن تا نتیجه آن کار، از خودم خوشحال بودم که توانستم ناخودآگاه این کار را انجام دهم.

- شما در تیم والیبال آکادمی هستید، آیا والیبال اختلالی در تیراندازی ایجاد نمی‌کند؟

گفته می‌شود فردی که تیراندازی می‌کند نباید ورزش‌های توپی انجام دهد اما در تیم والیبال کنگره ۶۰ پیوند محبت قوی برقرار است، درواقع بهترین دوست‌های من از بچه‌های والیبال هستند به همین دلیل با اجازه مربی تیر و کمان و خانم کماندار به‌صورت محدود و فقط جمعه‌ها در پارک بازی می‌کنم که تأثیر منفی نگذارد و نکته اینجاست که من نمی‌توانم از آن‌ها جدا شوم.

- بزرگترین درس کمان برای شما چه بوده؟

صبر، صبر، صبر و متمرکز شدن بر روی هدف خود

کلام آخر:

یک جمله از استاد امین: خوشبختی واقعی در این نیست که تنها چون ستارگان بدرخشیم بلکه در یاری‌رساندن به دیگرانی است که فروغشان را از دست‌ داده‌اند تا همچون ستارگان بدرخشند.

سپاس از شما


تهیه گزارش: همسفر آزاده

تنظیم و ارسال: همسفر زینب

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کمان عصمت شنبه 6 مهر 1398 15:16
خانم کیمیای عزیز و دوست داشتنی در کنار خانواده پر مهرتان موفق و پایدار باشید.

تشکر از خانم آزاده عزیز
مسافر کمان عصمت شنبه 6 مهر 1398 15:14
خانم کیمیای عزیز در کنار خانواده پر مهرتان موفق و پایدار باشید .
ممنون از خانم آزاده عزیز
مسافر کمان زینب جمعه 5 مهر 1398 22:54
موفق باشی کیمیا جان، انشاءالله در جایگاه خدمتی بالاتر ببینیمت،
همسفر سعیده جمعه 5 مهر 1398 22:36
خانم آزاده عزیز از مصاحبه زیبایتان لذت بردم.من اعتقاد دارم هر که را بخواهی ببینی چقدر صداقت و مهربانی دارد رفتارش را با بچه ها ببین... .بچه ها کیمیا را دوست دارند و کیمیا... . همیشه خانم کیمیا مایه تحسین و شگفتگی من بوده، با سن کم داناست و ... امیدوارم همچنان در اوج بدرخشد چرا که لیاقت بهترینها را دارد.
از خانم زینب عزیز هم سپاسگزارم .
منوچهر جمعه 5 مهر 1398 21:28
سلام و تشکر از این گفتگوی زیبا , خانواده بزرگوار خرمشاهی همیشه با حس خوب و درسهای بسیار در باشگاه حال و هوای پرنشاط و پرانرژی را فراهم میکنند.خدارو شاکرم بابت حضور در چنین جمع و باشگاهی
مسافر کمان مهدی جمعه 5 مهر 1398 21:16
خدا قوت به خانم کیمیا و خانواده محترم خرمشاهی امیدوارم همیشه در کنار هم خوش و خرم و سر زنده باشید و روز به زوز هر 4 اعضا خانواده شما در تیر اندازی پیشرفت چشم گیر داشته باشد
Azadeh جمعه 5 مهر 1398 21:10
موفق باشید خانم کیمیای مهربون
همسفر محمدحسین جمعه 5 مهر 1398 20:36
سلام و خداقوت به هسافر کمان، خانم کیمیا، انشاالله که همیشه موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic