جلسه جهانبینی ویژه کمانداران کنگره جمعه مورخ1398/2/6، سی دی محرم از استاد امین
شنبه 7 اردیبهشت 1398 ساعت 17:00 | نوشته ‌شده به دست مسافرکمان زینب (نگارنده) | ( نظرات )

«به نام قدرت مطلق الله»

روز جمعه مورخ ششم اردیبهشت ماه  1398 ، جلسه چهارم از دور نهم جلسات جهانبینی ویژه کمانداران، با استادی مسافر کمان مهشید، نگهبانی مسافر کمان زینب و دبیری مسافر کمان منوچهر با موضوع :  سی دی محرم استاد امین برگزار گردید.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا بگویم که خیلی خوشحالم که در بین شما حضور دارم و بعد از سالها اذنش صادر شد. خوشحالم که اینجا کنار شما تیر می زنم.

این سی دی خیلی برایم جالب بود و اینکه به کمان و کماندار خیلی مربوط می شود. سی دی، می گوید رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه و دیگری آن چیزی که برداشت می نماییم.

استاد امین،در این سی دی می گویند، رمز،کشف حقیقت و راز، آن چیزی است که شما برداشت می کنید و می گوید شما تا وقتی که رمز را به دست نیاورید، اذن ورود به یک مکان ( نه مکان واقعی) حتی یک مکان معنوی و یا چیزی که بخواهید بدستش بیاورید، به شما داده نمی شود.

مثلا سالهاست می خواهید دروغ نگویید، اذنش به شما داده نمی شود به خاطر این است که شما رمزش را پیدا نمی کنید.

در مورد کشف حقیقت می گوید: تمام آدم ها در مورد همه چیز دنبال کشف حقیقت هستند و حقیقت  هر چه چیزی است که انسان ها را به حال خوش نزدیک می کند، چیزی که حال خوش طولانی مدت به آنها می دهد نه حال خوش کوتاه مدت.

حال خوش کوتاه مدت معلوم نیست که حقیقت باشد یا شیفتگی و شادی ظاهری.

راز، آن چیزی است که شما برداشت می کنید یعنی شما رمزی را بدست می آورید یا از جایی بر می دارید ولی ممکن است استفاده نکنید.

برای اینکه بتوانیم چیزی را کشف کنیم دو مرحله داریم. استاد در این سی دی می گویند، برای بدست آوردن رمز هر چیز باید محرم شوید. مثلا رمز اینکه انسانی باشید که قضاوت نکنید، دروغ نگویید، مصرف کننده نباشید و رمز اینکه انسانی باشید که زندگی خوبی داشته باشید و یا اینکه حال خوبی داشته باشید.

ممکن است شما سالها بخواهید حال خوبی داشته باشید ولی نتوانید، می گوید شما رمزش را زمانی به دست می آورید که محرم شده باشید و زمانی محرم می شود که حستان سالم باشد.

حس سالم هم زمانی بوجود می آید که شما درد کشیده باشید. سالها برای اعتیاد سختی کشیده باشید، سالها درهای مختلف را زده باشید و بعد جلوی روی تان گذاشته می شود. شاید یک زمانی هم جلوی رویتان گذاشته شود ولی شما نمی بینید. مثلا فردی می آید در لژیون می نشیند ولی حرف راهنما را نمی شنود و این به قلب انسان بر می گردد. خداوند در قرآن می گوید انسانهایی که کار اشتباهی را انجام می دهند مهر بر گوشهایشان، قلبهایشان و لبهایشان می نهیم.

این همان صوت، نور و حس است. همان چیزی که آقای مهندس می گوید، تمام هستی بر مبنای آن است. کسی که مهر بر قلبش نهاده می شود، دیگر حس برایش وجود ندارد و نمی تواند دریافت و پرداخت کند.

چون استخر انرژی اش خالی است. استاد می گوید برای اینکه بتوانید رمز یک چیز را پیدا کنید و برای اینکه بتوانید چیزی را دریافت کنید حس شما باید خوب باشد.

حس مان با تزکیه خوب می شود و تزکیه در سختی به دست می آید. ( مسیر سخت)

در تیر اندازی با کمان ممکن است سالها مربی یاد بدهد که ریلیزتان چگونه باشد ولی نمیتوانید انجام بدهید.

موضوع این است که رمز را از بیرون به کسی نمی دهند بلکه باید در درون خودش پیدا کند. حتی اگر سالها بهترین و اصول مند ترین مربی را به شما بدهند، تا زمانی که سختی نکشی نمی توانی خوب کار کنی.

به نظر من ورزش کمان تنها ورزشی است که حس های منفی و حس های خراب را از لایه های زیرین به بیرون می کشد.

من خودم فکر می کردم که آدم حسودی نیستم ولی در کمان متوجه شدم که آدم حسودی هستم. کمان ورزشی است که شدیدا با حس ها در ارتباط است  و با درون شما کار دارد و هر کسی نمی تواند در آن بماند و ادامه دهد. کسی می تواند در کمان بماند که تزکیه را بلد باشد و دلش بخواهد که تغییر کند و رفتار هایش عوض شود. اگر حس هایتان را خوب کنید آن وقت رمز ورود به خوب تیر زدن و بدست آوردن حال خوب از تیر اندازی را دریافت می کنید.

مثلا ما خیلی درگیر این می شویم که حریفمان چند می زند و یا قضاوت می کنیم و وارد حاشیه ها می شویم.

در بیرون از اینجا می بینیم یک نفر قهرمان کشور شده و حالش خراب است، چون رمزش را پیدا کرده ولی رازش را نتونسته پیدا کند، شاید کلیدش را پیدا کرده و بتواند خوب تیر بزند ولی نمی تواند دریافت کند. دریافت، قهرمان کشور شدن نیست، دریافت، حس خوب است. دریافت، این است که وقتی تیر می زنم احساس لذت کنم. در بیرون این افراد را زیاد می بینیم،  که حتی قهرمان کشور می شوند ولی حس شان خراب است. مگر اینکه در آینده تغییر کنند و یاد بگیرند که حس شان را سالم کنند.

این فقط در مورد کمان نیست، در زندگی شخصی هم همین است اگر می خواهی موفق شوی باید سختی بکشی، باید محروم شوی.

اگر اینجا چند جلسه خشک نکشی، تیر انداز خوبی نخواهی شد. اگر من چندین ماه در فاصله کم تیر نزنم تیرانداز خوبی نخواهم شد. پس برای دریافت هر چیزی سختی کشیدن لازم است.

کنگره به ما یاد داده که صلح طلب باشیم و در مسابقات فینال و حذفی چند (اند) می زنیم بازی را تمام شده می دانیم. باید حقم را بگیرم، اگر من در تمرین 350 می زنم در مسابقه هم باید بتوانم 350 بزنم. اگر نزنم به این معنی است که گذاشتم کنار.

آقای مهندس می گویند عدالت در جایی، این است که شما حق تان را بگیرید وقتی من تمریناتم را دارم، حقم این است که ببرم، اگر نتوانم ببرم یعنی اینکه ولش کردم.

آقای امین می گویند، برای رفتن به داشگاه باید 12 سال درس بخوانی. بچه دبستانی نمی تواند به دانشگاه برود. ما هم برای چیزی که می خواهیم دریافت کنیم شاید در مرحله دبستان باشیم، باید سختی ها را بپذیریم آن وقت تابع می شویم.

وقتی مرزبان می گوید این کار را نکن یا این کار را بکن، تابع می شوم. زمانی که به کنگره می آیی و در لژیون هم می نشینی ولی تابع نیستی، یعنی رمز را پیدا کردی ولی برداشت نمی کنی.

مثل این است که وارد باغی شویم، بجای اینکه از میوه های آن استفاده کنیم، شاخه هایش را بشکنیم و آتش بزنیم، در نهایت از آنجا به بیرون رانده می شویم.

پس من اگر یاد گرفتم خوب تیر بزنم همه چیز حل نشده، بلکه تازه شروع این است که تیر انداز شوم. و این واقعا سخت است. تیر اندازی خیلی سخت است، به اصلاح مرد می خواهد مردی که پای همه چیز بایستد.

مرزبان کشیک: مسافر کمان حسن

عکاس: مسافر کمان هومن

تنظیم و ارسال مسافر کمان: زینب

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، جلسات جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کمان زینب دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 16:35
از خانم مهشید عزیز که جلسه ی پرباری برای ما برگزار نمودند سپاسگزارم.
همسفر رها شنبه 14 اردیبهشت 1398 19:35
ممنون از خانم مهشید جلسه عالی برامون برگزار کردند خدا قوت خدمت نگهبان و دبیرشون.
همسفر محمدحسین یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 21:19
سلام و خداقوت خدمت استاد محترم جلسه، سخنان بسیار خوب و شوایی بود و به خوبی موضوع سی دی را با تیرو کمان تلفیق نموده بودید و دیدگاه تازه ای نمایان شد.
مسافرکمان سعیده یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 18:00
با سلام و خدا قوت به استاد عزیز که با صحبتهای زیبایشان کردند حس خوب را به ما انتقال دادند.
از سایر خدمتگزاران هم سپاسگزارم.
مسافر کمان هومن یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 16:56
با سلام و خسته نباشید
جلسه پربار و با نشاطی بود امیدوارم با همین قدرت جلسات جهان بینی ویژه کمانداران ادامه پیدا کند
مسافر کمان عصمت شنبه 7 اردیبهشت 1398 19:01
خانم مهشید عزیز ممنون از جلسه پر بار و پر انرژی که برگزار کردید ، خیلی استفاده کردم .
خدا قوت به نگهبان و دبیر محترم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic