مصاحبه با داور تیر اندازی با کمان کنگره 60، مسافر حمید
چهارشنبه 24 بهمن 1397 ساعت 13:04 | نوشته ‌شده به دست مسافرکمان زینب (نگارنده) | ( نظرات )

«به نام قدرت مطلق الله»

مصاحبه با مسافر کمان حمید، داور تیر اندازی با کمان کنگره 60:

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید:

آنتی ایکس مصرفی شیشه و کراک، مدت سفر یازده ماه و بیست روز، به روش DST با داروی اپیوم، به راهنمایی آقای رضا فراهانی، رشته ورزشی تیراندازی باکمان، مدت رهایی تقریباً 10 سال


شما درگذشته مسافر کمان بودید علت ادامه ندادن در این رشته چیست؟

علت ادامه ندادن در این رشته، یکی آسیب‌دیدگی و در ادامه می‌شود گفت تنبلی، نتوانستم برنامه‌هایم را برای ادامه دادن تنظیم کنم، در اصل حضور داشتم ولی برای تیراندازی زمانی نتوانستم در نظر بگیرم، انشالله بعدازاین دوره تصمیم دارم ادامه دهم و امیدوارم بتوانم اجرایی کنم.

بزرگترین درسی که در تجربه مرزبانی باشگاه تیراندازی گرفتید چه بوده؟

در دوره‌ی مرزبانی من از آقای حکیمی و همه‌ی اعضاء فقط آموزش گرفتم، بزرگترین درسی که تجربه کردم درست خدمت کردن بود، از کنگره ممنون هستم که اجازه خدمت کردن را در اختیارم می‌گذارد.

به‌جز درمان اعتیاد، از کنگره چه چیزی دریافت کرده‌اید؟

احساس من بر این است که؛ اعتیاد بهانه‌ای بود که وارد کنگره شوم و در این زنجیره باشم، مصرف‌کننده مواد مخدر بودم و خدا را شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدم، چیزی که کنگره به من داد را با هیچ‌چیز نمی‌توان قیاس کرد، به این خاطر که روش درست زندگی کردن و انسانیت را آموختم، از طریق آموزش‌ها سی‌دی‌ها نوع نگاه و جهان‌بینی من به زندگی تغییر کرد و من همیشه مدیون کنگره هستم و این آموزش‌ها را به‌روز ادامه می‌دهم و دریافت می‌کنم.

آیا کمک راهنما بودن به کار شما لطمه وارد نمی‌کند؟

کنگره ۶۰ هیچ‌وقت به زندگی و کار من لطمه وارد نکرد، بلکه بازتابش در زندگی بسیار خوب بود. تقریباً ۲ سال پیش من لژیون را تحویل دادم اما هر زمان بتوانم بازهم داوطلب این خدمت هستم، هیچ‌وقت لطمه‌ای به هیچ‌کس نخواهد زد، زیرا کمک به باز کردن گره‌های دیگران است، از طریق آموزش‌هایی که سینه‌به‌سینه به راهنما و بعد به رهجو انتقال پیدا می‌کند، ما یک ابزار و انگشت و یک وسیله هستیم.

شما داوری خبره و مهربان هستید و من این را به عینه شاهد بودم چرا داوری را به‌صورت حرفه‌ای‌تر دنبال نمی‌کنید؟

من از آقای اشکذری و آقای امیر معافی تشکر می‌کنم که استارت را برایم زدند و در سال ۸۶  مرا به گروه داوری وصل کردند و از آن زمان به بعد، به‌صورت حرفه‌ای داوری را ادامه دادم، دو سال مسئول هیئت‌داوران بودم، من تا سال گذشته به‌صورت حرفه‌ای داوری را ادامه دادم، داوری درجه‌دو دارم و ارتقاء سطح دو به‌ یک را، از آقای مورتون ویلمن مسئول کمیته داوران جهان گرفتم، به خاطر یکسری موضوعات مثل زندگی مشترک، ادامه می‌دهم اما کمرنگ‌تر.

 هر زمان آمادگی خود را به فدراسیون اعلام کنم می‌توانم حرفه‌ای تر ادامه دهم، من عاشق کار داوریم هستم و سعی کردم درست عمل کنم و عمل سالم را پیشه کنم.

کدام شیرین‌تر و لذت‌بخش‌تر است، تیراندازی باکمان یا داوری؟

شیرین‌ترین خاطره‌ها در داوری بود.

آیا تاکنون در داوری‌تان دچار اشتباه شده‌اید؟ عکس‌العملتان چه بوده؟

بله هر انسانی می‌تواند اشتباه کند برای من هم پیش‌آمده، هم در فدراسیون و هم در همین مسابقات اخیر و من اگر اشتباه کردم معذرت‌خواهی کردم و این عکس‌العملی عادی است، به قول آقای مهندس دیکته نوشته‌نشده غلط ندارد.

آدم از یکسری اشتباهات درس می‌گیرد که این بسیار باارزش است.


به نظر من در کنگره بودن و قسمت‌های مختلفش پر از درس است از داوری این دوره مسابقات جام سردار چه درسی گرفتید؟

بزرگترین درسی که در این دوره تجربه کردم، کار کردن روی نقطه‌ضعف‌های خودم بود و کلی مطالب جدید، می‌شود گفت به‌روزرسانی داوری بود، به نظر من در یکسری جایگاه‌ها باید به‌روز بود و حتی اگر در حد توانایی‌های فرد نباشد، باید تحقیق کرد و درست انجام داد، مسابقات تمام شد و این برای من ناراحت‌کننده است زیرا جنب‌وجوش بین تیراندازها، در مسابقات خیلی دوست دارم، زیرا همان است که باید باشد.

به نظر شما خدمت در کنگره معادل چیست؟

به نظر من خدمت در کنگره معادل حال خوش، ظرفیت، لیاقت است. واقعاً در خدمت کردن دوربین روی خود فرد است و نمی‌شود با چیزی مقایسه کرد چون خدمت در کنگره ۶۰ و انتخاب شدن برای جایگاه خدمت، لیاقت می‌خواهد. می‌شود گفت معادل؛ عشق، حال خوش و به خود رسیدن است.

چرا خدمت در ورزشگاه تختی برای شما مهم است؟

تیراندازی را خیلی دوست دارم و همچنین باشگاه تختی را، دوست ندارم از آن جدا شوم و برای من در اولویت‌هاست و هر چه که در توانم باشد انجام خواهم داد.

توصیه‌ای که به مسافرهای کمان کنگره‌دارید چیست؟

توصیه‌ی من اول به خودم است، حمایت کردن خانواده‌ی تیراندازی باکمان، چون ما اینجا زندگی می‌کنیم و این بزرگترین نعمت است و باید سپاس‌گزار بود.

برای اینجا خیلی زحمت‌کشیده شده باید استفاده کرد و به حاشیه نرفت، در تیراندازی فقط باید تیر بزنیم تا حالمان خوب شود و یک ریکاوری برای خود من باشد تا از خیلی مسائل دور شوم، تیر زدن در کنار هم مثل یک خانواده، خیلی باارزش است.

یک خاطره‌ی به‌یادماندنی:

بهترین خاطره‌ی من

بهترین خاطره‌ام مربوط به زمان حضور آقای امین و خانم کماندار است، ما برای لیگ تهران آماده می‌شدیم و گروه قوی و خوبی داشتیم و اردوی خارج از تهران می‌رفتیم و چند روزی سپری می‌شد، آن روزها حکم می‌شد که روزی ۷۰۰ تیر زده شود، هرچه می‌زدیم تمام نمی‌شد، خسته می‌شدیم، می‌پریدیم در استخر جای بسیار زیبایی بود و بعد دوباره تیراندازی می‌کردیم، آن روزها برای من تکرار نشدنی است.

کدام مطلب آموزش‌ها در ذهن شما ماندگار شده؟

نقطه تحمل، پارامتر زمان، تکرار منظم موضوع و ازاین‌ قبیل آموزش ها، در همه‌جا کمک من است.

در کنگره ما یاد گرفتیم برای هر چیزی باید زمان داد و حرکت کرد، دیگری ساختار و حفظ و بقا و رشد و توسعه 

است که برای شکل یک ساختار، باید به این نکته توجه کرد.
گزارشگر و نویسنده: مسافر کمان آزاده

عکس مصاحبه: مسافر کمان سعیده

ویرایش و ارسال: مسافر کمان زینب

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کمان زینب پنجشنبه 25 بهمن 1397 10:09
خدمت همه ی خدمتگزاران کنگره 60 و همینطور آقای غفاری داور خبره ی تیر اندازی با کمان کنگره؛ خدا قوت عرض می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic