"گزارش از جلسه جهانبینی و مراسم اجرای پیمان مرزبانی - باشگاه تیر اندازی با کمان کنگره 60"
شنبه 6 خرداد 1396 ساعت 13:04 | نوشته ‌شده به دست مسافرکمان زینب (نگارنده) | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"

جلسه دوازدهم از دور ششم جلسات جهان‌بینی، ویژه کمانداران کنگره 60، با استادی آقای امین دژاکام، نگهبانی هم‌سفر لیلا شناطی و دبیری هم‌سفر سعیده، با دستور جلسه "اجرای پیمان مرزبانی"، در روز جمعه مورخ 1396/03/05، در سایت تیراندازی باکمان کنگره 60، رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

استاد در ابتدای سخنان فرمودند، امیدوارم شما که اینجا هستید پیمان محبتتان برقرار باشد و بدانید برای چه اینجا حضور دارید و از شرایط و موقعیت کم‌نظیری که در اینجا داریم به‌خوبی استفاده کنید.

اینجا هستیم که حسمان بهتر شود و نسبت به خودمان شناخت پیدا کنیم. موقعی که ما به اصرار سعی داریم که به ما خوش بگذرد و روی این مسئله تأکیدداریم، این اتفاق شاید موقتی برقرار شود ولی چندان توفیقی به دست نمی‌آید. ولی موقعی که انسان تلاش می‌کند که تعادل را در آنجایی که زندگی می‌کند، هم در خودش و هم در اطرافیان به وجود بیاورد، شرایط آرام‌آرام تغییر می‌کند و حس بهتر و خوبی وجود می‌آید.

اگر به این قضیه با دیدی ساده‌تر نگاه کنیم متوجه می‌شویم که من به‌عنوان یک شخص چه مقدار می‌توانم از امکانات اینجا استفاده کنم؟ مثل گیاهی که در خاک است هرچقدر بهتر بتوانم آب و مواد غذایی را جذب کنم طبیعتاً بهتر رشد می‌کنم.

ولی اگر بادید بازتری نگاه کنیم، ما عملاً همه سوار یک کشتی هستیم که تمام تعادل آن به حرکت تک‌تک ما بستگی دارد. آن چیزی که باعث می‌شود در یک مکان پیشرفت اتفاق بیفتد اتمسفر آن مکان است. مثلاً در نظر بگیرید در یک گلخانه همه املاح و خاک آنجا را در قسمتی که مربوط به خودتان است انباشته کنید، به آن امید که بیشتر رشد کنید، ولی آن چیزی که باعث رشد شما می‌شود اتمسفر آنجاست نه آن مقدار املاحی که از خاک کسب می‌کنید. چون اگر اکسیژنی نباشد مثلاً اگر گاز متان باشد، بهترین خاک را هم داشته باشید رشدی اتفاق نخواهد افتاد.

در هر مجموعه و ساختاری اتمسفر حرف اول را می‌زند. اتمسفر از برآیند تک‌تک اعضا به وجود می‌آید. اینکه ما نسبت به همدیگر چه احساسی داریم و چطوری برخورد می‌کنیم آیا در دلمان نسبت به همدیگر احترام قائل هستیم؟ بعضی از انسان‌ها وقتی دیگران حرف می‌زنند منتظرند تا حرف دیگران تمام شود تا حرف خودشان را شروع کنند و طرف مقابل را تحمل می‌کنند. اگر ما هم از این دسته آدم‌ها باشیم وقتی ما حرف می‌زنیم آن‌ها هم منتظرند که صدایمان قطع شود، یعنی اینکه کسی به حرف ما گوش نخواهد کرد و درنتیجه آنجا اتمسفرش از بین می‌رود. این همان پیوند محبتی است که در کنگره مطرح می‌شود اینکه آیا دیگران برای ما مهم هستند؟ آیا شادی و پیشرفت دیگران برای ما مهم است یا نه؟

وقتی کسی وارد کنگره می‌شود، بیمار و دردمند است و باید به او کمک شود تا از این شرایط رهایی یابد. وقتی از این شرایط خارج شد یعنی اعتیادش درمان شد و جسمش به تعادل رسید، می‌خواهد یک پیام برساند. وقتی می‌خواهیم پیام را برسانیم باید کسانی که در اطرافمان هستند برایمان مهم باشند. این کلید موفقیت ماست، اگر این نباشد ما نمی‌توانیم پیام رهایی برسانیم و این چیزی نیست که هدف کنگره باشد.

وادی چهاردهم محبت است، من اعتقاددارم که اگر این قضیه اتفاق بیفتد، درهای رحمت خداوند به روی ما گشوده خواهد شد.

مرزبانان می‌آیند و وظیفه‌هایی را به دوش می‌گیرند، وظیفه‌ای که به دوش دارند این است که حرمت کنگره را نگه‌دارند و احکام کنگره را اجرا می‌نمایند.

 ما مثل باشگاه‌های ورزشی دیگر نیستیم، ما بخشی از کنگره هستیم که ورزش را برای احیای خودمان انجام می‌دهیم.

معجزات در مکان‌هایی اتفاق می‌افتد که در آنجا دل‌ها به هم نزدیک هستند و هیچ ارتباطی به اینکه اینجا موزاییک است یا سرامیک یا خاک یا موقعیت جغرافیایی آن مکان ندارد. اتفاق‌های خوب ممکن است در هر نقطه‌ای از جهان بیفتد. فقط بستگی به جنس حسی دارد که در آن مکان وجود دارد.

حتی کسانی هم که مسئول نیستند باید احساس مسئولیت را در خودشان داشته باشند و گوشه‌ای از کار را بگیرند.

در ادامه این جلسه باشکوه که مورد استقبال جمع کثیری از اعضاء باشگاه و خانواده‌های آن‌ها قرارگرفته بود که تعداد افرا حاضر به بالغ‌بر هفتاد نفر می‌رسید، پس از سخنان استاد جلسه و مشارکت تعداد کثیری از افراد حاضر در جلسه، مراسم  اجرای پیمان مرزبانی با حضور دیده‌بانان محترم آقایان امین دژاکام و احمد حکیمی و سرکار خانم آنی دژاکام برگزار شد که خلاصه‌ای از این مراسم به شرح ذیل می‌باشد:

1-  1- ابتدا از مرزبانان دور اوّل باشگاه با اهداء لوح سپاس جناب آقای مهندس دژاکام توسط جناب آقای استاد امین تقدیر و به دنبال آن نیز توسط مرزبانان دور دوّم،  توسط  پاکت از زحمات آنان تشکر و قدردانی گردید.

2-  2- در ادامه، اجرا مراسم پیمان مرزبانان خانم جدید، با قرائت متن پیمان توسط دیده‌بان محترم سرکار خانم آنی و همزمان مرزبانان خانم، پیمان انجام و پس از امضاء پیمان توسط مرزبانان خانم، شال مرزبانی نیز توسط خانم آنی به گردن آن‌ها انداخته شد.

3-  3- در قسمت بعدی، با حضور مرزبانان دور دوّم آقا در مکان مخصوص، متن پیمان توسط  استاد امین قرائت و با تکرار آن توسط مرزبانان آقا، پیمان مرزبانی منعقد گردید و سپس با امضاء متن پیمان توسط مرزبانان دور دوّم، شال آن‌ها توسط  دیده‌بان محترم، جناب آقای امین، به گردنشان آویخته شد.

4-  4- در قسمت پایانی، با توجه به تشکیل لژیون مالی باشگاه، لوح تقدیر و تشکر جناب آقای مهندس دژاکام، توسط جناب آقای امین دژاکام قرائت و به سه نفر عضو لژیون مالی باشگاه، آقایان محمد بهرام زاده و امیر خرمشاهی و سرکار خانم الهه ربیع تقدیم گردید.

عکس های یادگاری دست جمعی


مرزبانان کشیک: مسافر امیر خرمشاهی و همسفر فاطمه منتظری(خرمشاهی)

تهیه و تنظیم: همسفر زینب


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدفهیمی ازقم یکشنبه 14 خرداد 1396 14:46
سلام وخداقوت میگم به مرزبانان زحمتکش ودوست داشتنی دوره قبل وتبریک به مرزبانان دوره جدید
امیر خرمشاهی یکشنبه 7 خرداد 1396 11:11
سلام و خدا قوت به استاد امین و خانم کماندار و ایجنت محترم آقای حکیمی،ازسخنان عالی وآموزنده استاد امین که حق مطلب را ادا کردید استفاده نموده و در انجام آنها تلاش خواهم کرد.به مرزبانان قدیم خدا قوت و به مرزبانان دوره جدید تبریک عرض نموده و در آخر از زحمات مسئولین وبلاگ تیراندازی با کمان همسفر محمدحسین و سرکار خانم زینب تشکر نموده که با گزارشات کامل و جامعشان خدمت می کنند
همسفر محمدحسین شنبه 6 خرداد 1396 22:12
سلام و خداقوت خدمت استاد محترم جلسه و خیر مقدم به ایشان و سرکار خانم آنی و تبریک به مرزبانان دور دوم باشگاه و خسته نباشید خدمت مرزبانان دور اول. خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic