جلسات جهان بینی-سی‌دی وادی سیزدهم (قسمت سوم)
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 09:50 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (نگارنده) | ( نظرات )
روز جمعه مورخ 94/9/27 سومین جلسه از دور چهارم جلسات جهان‌بینی ویژه کمانداران کنگره60، با دستور جلسه‌ی "سی‌دی وادی سیزدهم_قسمت سوم" با استادی مسافر احمد، نگهبانی مسافر حسن و دبیری همسفر مریم، در سایت تیراندازی با کمان کنگره 60 رأس ساعت 16:30 آغاز به کار کرد. 

«به نام قدرت مطلق»


سخنان استاد:

پیامی که در آخر وادی می‌گوید: انسان همیشه در جست‌وجوی تازه‌ها است. هیچ چیز کهنه نمی‌شود فقط چهره عوض می‌شود مانند لباس‌هایی که در می‌آوریم. و در نهایت می‌گوید که به فصل‌ها نگاه می‌کنند. این نگاه کردن به فصل‌ها برای من بسیار مفید بود که در قرآن هم آمده که به طبیعت نگاه کنید. این‌ها در مجموع تمثیل‌هایی است که خداوند می‌خواهد به من بگوید که این را بدان که اگر روزی زمستان است، پشت سرش بهاری نیز هست و پس از آن فصل‌های دیگر. این فصل‌ها که عوض می‌شود و این تغییرات، همیشه برقرار است و من باید بدانم که هیچ نقطه‌ای نیست که ثابت باشد. من به این وادی از دو منظر نگاه می‌کنم. یکی همین عنوان وادی که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. یعنی باید بدانم که اگر به نقطه‌ای رسیدم، نباید در آن‌جا ثابت باشم. و مطلب دیگر اینکه شروع نقطه‌ی بعدی کجاست. این یک قانون است که از هر دو طرف ثابت است. یعنی همانطور که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است، سرآغاز خط بعدی نیز، پایان نقطه‌ی قبلی است. ما این را در تیراندازی نیز داریم. من چه زمانی می‌توانم وارد مرحله‌ی بعدی بشوم؟ مثلاً از 5متر به 18متر بیایم؟ زمانی‌که من در نقطه‌ی قبلی به پایان برسم. اوایل که من به باشگاه می‌آمدم، در همان چند روز اول که در 5متر تمرین می‌کردم، می‌دیدم که بقیه در 30متر تیر می‌زدند. من حوصله‌ام سر رفت و روی خط 30متر کنار بقیه رفتم. مرتب تیرهای من بیرون می‌رفت و من به‌دنبال تیرهایم می‌رفتم و بقیه معطل می‌شدند و سوت می‌زدند که من به عقب زمین برگردم و من تصور می‌کردم که درحال تشویق من هستند!! علت همین بود که من هنوز در نقطه‌ی قبلی به پایان نرسیده بودم اما خط جدیدی را شروع کرده بودم. در کنار این قضیه همانطور که جناب آقای مهندس در سی‌دی می‌فرمایند، خطوط مختلفی که در درون انسان است و راجع به انسان سه بعدی صحبت می‌کنند. به نظر من منظور از انسان سه‌بعدی، طول و عرض و ارتفاع نیست، بلکه سه بعد فضا و زمان و مکان است. یعنی هرکس باید بداند که در این لحظه کجا باید باشد. من در این لحظه وظیفه‌ام انجام چه کاری است.

در رابطه با خطوط خمر و ایمان و عشق و عقل نیز، اگر هرکدام از این‌ها به‌تنهایی رشد کنند، مثل همان مثلث دانایی است که می‌تواند باعث مشکل بشود و پاسخگو نیست. برای مثال در همین تیراندازی، اگر هرکدام از این خطوط نشان از یکی از کارهایی که باید در تیراندازی انجام بدهیم باشد، مثلا دست ریلیز، دست قبضه و ... باشند، من نمی‌توانم فقط حواسم به دست قبضه‌ام باشد و اگر ریلیزم خوب نباشد، قطعاً تیرم به نشانه نمی‌نشیند. باید همه‌ی نکات را رعایت کنم و تجهیزات نیز خوب باشد تا آن تیر به هدف بنشیند. انسان نیز برای اینکه به خواست درونی‌اش برسد، باید این چهار نهر درونش به حد خودش برسد.  

در سی‌دی درباره‌ی بهشت و جهنم صحبت می‌شود، من نیز راجع به بهشت و جهنم همانطور که در کتب الهی به آن‌ها اشاره شده معتقد هستم، اما به این موضوع رسیده‌ام که بهشت و جهنم درونی که در همین دنیا هست، کاملاً واقعی است. یعنی گاهی که ما در موقعیت عذاب و رنج هستیم، خودش جهنم است. دلیلش این است که یکی یا چندتا از این نهرها به مشکل برخورده است. اما به‌نظر من تفاوتی که جهنم دنیایی با جهنم اخروی دارد این است که آن بهشت یا جهنم را "فیها خالدون" می‌گویند. علت این است که در آن مرحله دیگر تغییر جایگاه امکان‌پذیر نیست و یا اگر باشد بسیار سخت است چون در آن نقطه دیگر جایی برای آموزش نیست و یا بسیار سخت است. دراصل فردای من آخرت امروزم است. اگر امروز اعمالم درست باشد، فردا حتماً در بهشت هستم، اما می‌توانم روز بعدش در جهنم باشم چون ممکن است فردا تغییر جایگاه بدهم. آنچه در قرآن راجع به بهشت و جهنم ابدی می‌فرماید، تفاوت در همین تغییر جایگاه است که در این دنیا اتفاق می‌افتد اما در آخرت اتفاق نمی‌افتد و یا بسیار سخت ممکن است اتفاق بیفتد.

مطلب آخر اینکه برای کسانی‌که امتحان کمک‌راهنمایی دادند آرزوی موفقیت دارم و آن‌ها که درحال حاضر کمک‌راهنما هستند انشاالله که موفق باشند، اینجا نیز همین قضیه است. اگر قرار بود ما در همان نقطه‌ای که بودیم، حالا نیز باشیم، دیگر کسی نباید به فکر کمک‌راهنما شدن باشد. آن‌هایی که درحال حاضر کمک‌راهنما هستند مثلاً اگر به این فکر می‌کردند که ما رها شدیم و به بقیه کاری نداریم! اما این قضیه بوده و من باید به این نقطه برسم که هیچ‌گاه نباید مثل یک شن‌زار یا کویر ثابت باشم و هرچه که می‌گیرم پس ندهم و بدانم که بعد از این نقطه، نقاط دیگری نیز هست.

از اینکه به صحبت‌هایم توجه کردید سپاسگزارم. 


نگارنده: مسافر کمان زهره

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات