جلسات جهان بینی-سی‌دی وادی سیزدهم (قسمت اول)
شنبه 7 آذر 1394 ساعت 11:06 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (نگارنده) | ( نظرات )
روز جمعه مورخ 94/9/6  اولین جلسه از دور چهارم جلسات جهان‌بینی ویژه کمانداران کنگره60، با دستور جلسه‌ی "سی‌دی وادی سیزدهم_قسمت اول" با استادی مسافر علی، نگهبانی مسافر حسن و دبیری همسفر مریم، در سایت تیراندازی با کمان کنگره 60 رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

«به نام قدرت مطلق»


سخنان استاد:

دستور جلسه بخش اول وادی سیزدهم است. وادی سیزدهم: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست. به نظر من به اهدافی که من می‌توانم در زندگی داشته باشم اشاره می‌کند. این اهداف ممکن است پیاپی باشند و یا جداگانه ولی همیشه به‌طور زنجیروار به هم متصلند. برای رسیدن به هدف‌های بزرگ من باید باتوجه به این وادی درنظر داشته باشم که باید یکسری مراحل را طی کنم و برسم تا بتوانم با رسیدن به اهداف کوچک، به اهداف بزرگم دست پیدا کنم. پس همیشه باید یادم باشد که هیچ‌‍وقت سعی نکنم از همان ابتدا سراغ هدف بزرگ‌ترم بروم و پایه‌هایش را فراموش کنم. چون در این حالت هیچ‌وقت به آن هدف نمی‌رسم. در قسمت اول وادی سیزدهم درباره‌ی انسان‌های ویرانگر و انسان‌های آبادگر صحبت می‌کند که هرکدام از این انسان‌ها اهداف خاص خودشان را دارند. اهداف انسان‌های ویرانگر، بوجود آوردن ویرانی است و هدف انسان‌های آبادگر، بوجود آوردن آبادی است. و هرکدام در وهله‌ی خودشان عمل می‌کنند. هدف من این است که به‌طرف آبادی حرکت کنم و اهدافی که باعث آبادی می‌شوند را انجام بدهم. پس راجع‌به این صحبت می‌کنم. به‌نظر من ابتدا باید اهدافم را بچینم و ببینم که در زندگی که به آن پا گذاشته‌ام و زمان را می‌گذرانم، چه‌چیزی می‌خواهم. برای چه‌چیزی آمده‌ام و قرار است چه کاری را انجام بدهم. این سوال‌ها باعث می‌شوند که من بتوانم اهدافم را پیدا کنم و براساس زنجیره‌بندی و بزرگ و کوچکی آن و شناختی که در کنگره بدست می‌آورم که چه هدف کوچکی مرا به هدف بزرگ می‌رساند. این شناخت را پیدا کنم و این‌ها را دسته‌بندی کنم و بتوانم قدم‌به‌قدم جلو بروم. در انجام هدف یکسری مراحل هست: تغییر و تبدیل و ترخیص. ابتدا این تفکر بوجود ی‌آید که من می‌خواهم تغییر کنم که این به‌صورت اندک‌اندک انجام می‌شود و با انرژی که من به آن می‌دهم، یه حدی می‌رسد که تغییر شروع به انجام‌شدن کند. در وادی مثال چاه آب را می‌زند که دلوی را داخل چاه آب می‌اندازند و پر می‌شود. حال این چاه و دلو در کل تغییری هستند که من می‌خواهم ایجاد کنم. تا زمانی‌که دلو به پایین چاه و قسمتی‌که آب هست برسد، تا آنجا آرام‌آرام تغییر اتفاق می‌افتد. وقتی دلو به آب می‌رسد، لحظه‌ی پرشدن آن تبدیل اتفاق می‌افتد. سپس زمانی‌که دلو کاملاً پر شد و می‌خواهد به بالا بیاید، مرحله‌ی ترخیص است. من در کنگره می‌توانم از این آموزش‌ها استفاده کنم، خیلی مهم است که من این مطالب را بدانم. شاید کسی‌که در کنگره نباشد، اصلاً این مطالب را متوجه نباشد و به‌صورت خودبه‌خود این کارها را انجام دهد. اما وقتی‌که من می‌دانم، روی رسیدن به اهدافم بسیار دقیق‌تر هستم. شاید راهی که در آن به‌سوی رسیدن به هدفم حرکت می‌کنم، قشنگ‌تر و ساده‌تر و مفیدتر باشد. 
از اینکه به صحبت‌های من توجه کردید ممنونم. 

سی‌دی هفته آینده: وادی سیزدهم-قسمت دوم
نگارنده: مسافر کمان زهرهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic