جلسات جهان بینی-سی‌دی وادی دوازدهم (قسمت اول)
شنبه 16 آبان 1394 ساعت 13:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (نگارنده) | ( نظرات )
روز جمعه مورخ 94/8/15  دوازدهمین جلسه از دور سوم جلسات جهان‌بینی ویژه کمانداران کنگره 60، با دستور جلسه‌ی "سی‌دی وادی دوازدهم_قسمت اول" با استادی همسفر مرضیه، نگهبانی همسفر معصومه و دبیری همسفر الهام، در سایت تیراندازی با کمان کنگره 60 رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

«به نام قدرت مطلق»


سخنان استاد:

در وادی دوازدهم گفته می‌شود که در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. این وادی اینگونه شروع می‌شود که خلق جهان هستی و خلق انسان از یک روزی آغاز شد. اما قبل از آن زمانی‌که روشنایی‌ها آبستن تاریکی بود و قبل از نافرمانی اهریمن از فرمان خداوند، خداوند گردهم‌آیی را بوجود آوردند و ساکنین در آن قرار می‌گیرند و خداوند در آن‌جا اعلام می‌کنند که من در زمین برای خود جانشینی قرار دادم. اولین سوالی که ساکنین می‌پرسند این است که چه شخصی و با چه اختیاراتی. خداوند می‌فرمایند: آدم با اختیار کامل بر سرنوشتش. ساکنین می‌گویند: آیا موجوداتی را در زمین قرار دادی تا فساد و خونریزی کنند؟ خداوند می‌فرمایند: من می‌دانم آنچه را که شما نمی‌دانید. 
و جانشین برای اینکه به سوالات ساکنین پاسخ دهد وارد می‌شود. اولین سوالی که ساکنین از جانشین می‌پرسند این است که انسان چگونه خلقی است؟ جانشین پاسخ می‌دهد که انسان دارای دو تا ویژگی است. صور آشکار و صور پنهان. صور آشکار همان جسم است که در جهان خاکی قرار دارد. و صور پنهان همان نفس است همانند شما از جنس آتش.
سوال دیگر این است که جهان خاکی چگونه بوجود آمد. جانشین پاسخ می‌دهد که خداوند از طریق القا عشق را در امواج  ذرات جهان خاکی قرار داد و چون عشق خاصیت جمع‌کنندگی دارد و نفرت خاصیت دورکنندگی، توسط عشق بود که ذرات متراکم شدند و هسته‌ی اولیه‌ی جهان خاکی شکل گرفت. و همان‌جا بود که نیروی تغییرات و تبدیلات وارد شد و هسته‌ی اولیه‌ی جهان خاکی شکافته شد. و به مرور زمان جهان خاکی به این شکلی در آمد که ما امروز در آن زندگی می‌کنیم و در آخر هم روزی منهدم خواهد شد و به امواج تبدیل می‌شود. اما این امواج با امواج اولیه از نظر داشتن آگاهی خیلی متفاوتند. 
سوال بعدی ساکنین این است که مفهوم در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود یعنی چه؟ جانشین پاسخ می‌دهد که هر خواسته یا هر دستوری که دارید در طول زمان است که به اجرا در می‌آید و اگر تغییرات و تبدیلات و ترخیص انجام نشود، هیچ‌کدام از خواسته‌های ما به نتیجه نخواهد رسید. مثلاً شما بذر گوجه‌فرنگی را در خاک می‌کارید و مدتی از آن مراقبت می‌کنید و به آن آب می‌دهید و به مرور زمان تبدیل به گوجه فرنگی می‌شود. مثل زمانی‌که ما وارد کنگره شدیم، همه‌ی ما مسافران و همسفران، با یک خواسته وارد شدیم و خواسته‌ی ما رهایی از بیماری اعتیاد بود. بعد از یازده ماه چشم باز کردیم و دیدیم در آخر امر، امر اول اجرا شد. 
سوالی که ساکنین می‌پرسند این است که کلاً زمان چگونه بوجود آمد؟ جانشین پاسخ می‌دهد که در اثر متراکم شدن امواج و بوجود آمدن مکان این‌ها همه متحرک بودند و با تحرک این‌ها فضا شکل گرفت و به صورت ناخودآگاه زمان به صورت یک دو سه بوجود آمد.
موضوع دیگری که مطرح می‌شود معجزه‌ی زمان است که به هر خواسته‌ای که بخواهیم در زندگیمان برسیم، باید یک طول زمانی بگذرد و تغییرات و تبدیلات اتفاق بیفتد تا ما بتوانیم به خواسته‌ی خودمان برسیم. در غیر این صورت اگر تغییر و تبدیل و ترخیص در جهان خاکی وجود نداشت، همه چیز به مرور زمان متلاشی می‌شد و از بین می‌رفت. 
امیدوارم که همه‌ی ما در همه‌ی مراحل زندگیمان به وادی دوازدهم برسیم. به حق تمام این وادی‌ها پشت سر هم و یک به یک قرار گرفتند و ما هیچ کدام را نمی‌توانیم به جای دیگری قرار بدهیم. ما با پشت سر گذاشتن یازده وادی تازه به وادی دوازدهم می‌رسیم که در آخر امر امر اول اجرا می‌شود. و این بهترین شکل درمان اعتیاد است که همه‌ی ما در کنگره این را تجربه کرده‌ایم و در سفر دوم در آخر امر، امر اول اجرا شد. 
از اینکه به من فرصت خدمت‌گزاری دادید سپاس‌گزارم. 

دستور جلسه هفته آینده: سی‌دی وادی دوازدهم_قسمت دوم

نگارنده: مسافر کمان زهره


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیرحسین مسافرکمان چهارشنبه 27 آبان 1394 21:27
بسیار جلسه ی خوبی بود.خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic