جلسات جهان بینی-سی دی وادی یازدهم(قسمت سوم)
جمعه 8 آبان 1394 ساعت 21:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (نگارنده) | ( نظرات )
روز جمعه مورخ 94/8/8  یازدهمین جلسه از دور سوم جلسات جهان‌بینی ویژه کمانداران کنگره 60، با دستور جلسه‌ی "سی‌دی وادی یازدهم_قسمت سوم" با استادی مسافر محمد، نگهبانی همسفر معصومه و دبیری همسفر الهام، در سایت تیراندازی با کمان کنگره 60 رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.«به نام قدرت مطلق»


سخنان استاد:

در وادی یازدهم بیشتر درباره‌ی موضوع اختیار صحبت می‌کند. یکی از موضوعاتی که استاد به آن اشاره می‌کنند درباره ی کمال گرایی انسان است. به طور کلی انسان موجود کمال گرایی است. هم در جهت مثبت و هم در جهت منفی. هم علمی و هم معنوی. و دوست دارد که پیشرفت کند و خودش را به مراحل بالاتری برساند. 


موضوع بعدی که استاد صحبت می‌کنند زندگی در زمان حال است که ما نباید به خاطر آینده، زندگی در زمان حال را از دست بدهیم. درست است که باید به فکر آینده باشیم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم، اما این نیست که زمان حال را از دست بدهیم و یا اینکه در گذشته زندگی کنیم. فقط باید از شکست‌هایی که در گذشته خورده‌ایم نکاتی را برداریم و تجربه بدست آوریم که دوباره اشتباهات را تکرار نکنیم ولی نیازی نیست که شخص دایم در گذشته باشد و انرژی‌اش را به خاطر اشتباهات گذشته از دست بدهد. 
ما در هر سطحی که هستیم و در هر جایگاهی که قرار داریم اول باید بدانیم که عین لیاقتمان است و نباید لعنت و نفرین کنیم که چرا من در این جایگاهم و یا گردن دیگران و یا شرایط بیندازیم تا مسیولیت را از دوش خودمان برداریم. نباید اجازه دهیم که این قضیه باعث شود که نتوانیم دوربین را روی خودمان بگیریم و با واقعیت آشنا نشویم. در هر جایگاهی که هستیم باید برایش ارزش قایل شویم. هم از نظر معنوی و هم از نظر مادی و با آگاهی که داریم باید سعی کنیم به مراحل بالاتر برسیم. 
در این وادی بیشترین صحبت درباره‌ی اختیار است که انسان در زندگی اختیار کامل دارد و خودش می‌تواند انتخاب کند که به سمت منفی و یا مثبت برود. و باید این را بداند که به هر سمتی حرکت کرد، سرنوشت و آینده‌اش مشخص است. نباید گول این را بخورد که انرژی را از جهت منفی بگیرد و با توجه به ظاهر قضیه، اگر به توان مالی و یا قدرتی رسید با خود فکر کند که راهش درست است. هرکسی در درونش درون و با توجه به آگاهی خودش می‌داند که چه راهی درست و چه راهی غلط است. 
بازپرداخت دریافتی‌ها: هرکس در هر جایگاهی که هست و اگر از خداوند نعمتی را گرفته، مثلاً تجربه‌ی خود من وقتی به عنوان یک مصرف‌کننده وارد کنگره شدم، یک مدتی که در کنگره بودن به رهایی و حال خوش رسیدم و مدیون کنگره هستم و باید بازپرداخت این قضیه را بدهم و اینطور نباشد که بعد از اینکه به رهایی رسیدم انگار که یک اتفاق عادی و ساده در زندگی افتاده و من هیچ دینی به کنگره ندارم و از کنگره بروم. باید این را بدانم که اگر ما بازپرداخت داشته‌ها و دریافتی‌هایمان را پرداخت نکنیم، داراییمان گرفته می‌شود و یا اینکه اجازه‌ی استفاده از آن را نداریم. شاید ظاهراً داشته باشیم اما در اصل اجازه‌ی استفاده را نداریم. مثلاً عده‌ای هستند که درآمد بالایی دارند اما انگار پول مال خودشان نیست و توان خرج کردن ندارند. 
آموزش: اگر من نوعی مسافر هرروز آموزش نگیرم، مطمیناً درجا می‌زنم. و بعد از گذشت زمان این درجا زدن من به عقب می‌رود. مثل چشمه‌ای که از منابع مختلف و متفاوت آموزش می‌گیرد، من هم باید آموزش بگیرم. از سی‌دی‌ها، جزوات و از جامعه. یعنی اینطور نباشد که من فقط سی‌دی را گوش بدهم و آگاهی را پیدا کنم و آن را انجام هم بدهم، یعنی به دانایی موثر نیز برسم، اما منیت من را بگیرد و نسبت به افراد جامعه قضاوت کنم. باید حتماً از صبح که از خواب بیدار می‌شوم، این را به خودم یادآور شوم که محمد تو باید قبول کنی که مسافر هستی و فقط باید آموزش بگیری و حتی اگر کسی راجع به موضوعی صحبت می‌کند و تو درمورد آن قضیه مهارت داری، باز هم باید سعی کنی شنونده باشی. شاید بین صحبتش چیزی بگوید که بلد نباشی. 
متشکرم که به صحبت‌هایم گوش دادید. 

دستور جلسه هفته آینده: سی‌دی وادی دوازدهم_قسمت اول

نگارنده: مسافر کمان زهره
عکاس: مسافر کمان علی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic