جلسات جهان بینی-سی دی وادی یازدهم(قسمت دوم)
شنبه 25 مهر 1394 ساعت 09:11 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (نگارنده) | ( نظرات )
روز جمعه مورخ 94/7/24 دهمین جلسه از دور سوم جلسات جهان‌بینی ویژه کمانداران کنگره 60، با دستور جلسه‌ی "سی‌دی وادی یازدهم_قسمت دوم" با استادی همسفر معصومه گرایلی، نگهبانی همسفر معصومه و دبیری همسفر الهام، در سایت تیراندازی با کمان کنگره 60 رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

«به نام قدرت مطلق»


سخنان استاد:

"چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر اقیانوس می‌رسند." این دستور جلسه بسیار برای من جالب بود چون درباره‌ی نیروهای منفی و بازدارنده صحبت می‌کند و در نهایت هدفی که ما باید به آن برسیم. ابتدای وادی می‌گوید که نیروی اهریمن خیلی به زیبایی و زیرکانه وارد جهان روشنایی می‌شود. این همان نقطه‌ی سیاهی است که در دل روشنایی شروع به رشدکردن می‌کند. و به مرور زمان خیلی آرام و خزنده در دل روشنایی جا پیدا می‌کند. چرا به این شکل عمل می‌کند؟ چون می‌خواهد شایستگی خودش را نسبت به انسان در برابر خداوند ثابت کند که واقعاً می‌تواند در دل انسان به زیبایی رخنه کند. سؤالی که اینجا برای ما مطرح می‌شود این است که خداوند با آنکه می‌داند کار نیروهای منفی و بازدارنده تخریب و به هم ریختن انسان‌ها است، چرا آن‌ها را بوجود آورده؟ وادی یازدهم این سؤال را به خوبی پاسخ می‌دهد. می‌گوید: خداوند حکیم و دانا است و خودش تدبیر می‌کند. خداوند می‌داند که نقش نیروی منفی برای جهان هستی یک نیروی مکمل بوده و لازم دانسته که این نیروها باشند تا انسان بتواند در پرتو آن‌ها به فهم و درک برسد. برای مثال اگر گرسنگی نباشد، سیری برای ما مفهومی ندارد، اگر ما بیمار نشویم، قدر سلامتی‌مان را نمی‌دانیم، اگر تاریکی نباشد، روشنایی برای ما مفهومی ندارد. اینجا می‌خواهد بگوید که هر موجودی برای اینکه خودش را بشناسد، به ضد آن نیاز دارد. باید ضدش باشد تا در پرتو آن بخواهد به شناخت خودش برسد. وقتی انسان در تاریکی قرار می‌گیرد، فقط یک راه دارد که بخواهد به حال خوب برسد و آن این است که فرامین و قوانین الهی را اجرا کند. اجرای فرامین و قوانین الهی به ما چه می‌گویند؟ دروغ نگو، دزدی نکن، گمان بد مبر، خیانت نکن و تمام کارهایی که باعث می‌شوند حال آدم خراب بشود را انجام نده. همه‌ی این کارها وقتی انجام نشده باشد، یک انسان به‌طور طبیعی و به‌صورت عادی به حال خوب و صراط مستقیم می‌رسد. در جای دیگر وادی می‌گوید: اگر بخواهیم مثل چشمه‌ی جوشان باشیم، باید مرتب باشیم. زندگی هر انسانی مثل دوچرخه سواری است و باید مدام در حال رکاب زدن باشیم. اگر لحظه‌ای از رکاب زدن دست بکشیم آن لحظه‌ای است که می‌خواهیم سقوط کنیم و واقعاً باعث سقوطمان می‌شود. باید در زندگی مرتب دنبال کسب اطلاعات و آموزش و آگاهی باشیم و با جهش‌هایی که در این مسیر انجام می‌دهیم، تبدیل به چشمه‌های جوشان بشویم. هر انسانی می‌تواند چشمه‌ی آبی باشد. در وادی برای چشمه‌ی آب چند مثال زده. یکسری چشمه‌های آب زهرآگین هستند مثال انسان‌هایی هستند که فقط موجب آزار و اذیت دیگران می‌شوند. یکسری چشمه هم داریم که خشک و خنثی هستند، مثال انسان‌هایی هستند که بود و نبودشان برای کسی تأثیری ندارد. چشمه‌های آبی هم داریم که صاف و زلالند و این تمثیل انسان‌هایی است که با عشق و مودت و محبتشان به انسان‌ها و نیازمندان یاری و کمک می‌رسانند. جناب مهندس در قسمتی از وادی به زیبایی گفته‌اند که اولین چیزی که بسیار مهم است خواسته‌ و حرکت و تفکر من است که به هدفم برسم. حتی اگر در این مسیر جام من خالی باشد، من باشد در مسیر حرکت کنم. با حس سالم، عقل سالم و عشق سالم و با در نظر گرفتن فرایند زمان که این خیلی مهم است. این‌ها باعث می‌شوند که من به هدفم برسم. 
پیامی که این وادی برای من داشت این بود که مسیر زندگی هموار نیست، بلکه پر از پستی و بلندی و پیچ و خم و فراز و نشیب است. اینجا خود من مهم هستم که چطور برای اینکه بتوانم از این فراز و نشیب‌ها بگذرم، باید مثل رود خروشان عمل کنم و نباید از سختی‌ها بترسم و ناامید شوم. باید در مسیر دانایی و آگاهی حرکت کنم. این در مسیر زندگی خیلی به من کمک می‌کند و درنهایت با کنارزدن سختی‌ها و مشکلات و متوقف نشدن در برابر سنگ‌ها و سدها انشاالله که بتوانم به هدف خودم برسم. متشکرم که به صحبت‌های من توجه کردید. 

نگارنده: مسافر کمان زهره


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات